Uroczystości jubileuszowe

41813244645 fc408288eb z

- Kościół nieustannie wpatruje się w przebite Serce Jezusa, z którego wypłynęła krew i woda - dające życie sakramenty Kościoła. - mówił abp Marek Jędraszewski 10 czerwca br. podczas dziękczynnej Mszy św. za 60 lat istnienia parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w trzebińskim Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Uroczystości odpustowe wpisały się w salwatoriańskie obchody roku o. Jordana - założyciela zgromadzenia, a także w 115 rocznicę obecności salwatorianów na trzebińskiej ziemi. Kliknij, by zobaczyć zdjęcia.

Arcybiskupa przywitał proboszcz parafii - o. Piotr Żydek SDS, który przypomniał, że dzisiejsza uroczystość jest także okazją do świętowania obecności salwatorianów w Trzebini, 110. rocznicą budowy Kościoła, a także 100. rocznicą śmierci założyciela salwatorianów. Dodał, że w tym roku mija również 35 lat od konsekracji Kościoła i 5 lat od nadania mu statusu bazyliki.

Na zakończenie Eucharystii, głos zabrał prowincjał zgromadzenia salwatorianów - o. Józef Figiel SDS, który zaznaczył, że Trzebinia jest prężnie działającym ośrodkiem duszpasterskim. Podziękował za współpracę krakowskim biskupom, pod których jurysdykcją znajduje się parafia.

Youtube