Ogłoszenia parafialne

Piąta Niedziela Wielkiego Postu - 29 marca 2020

1. W związku z pandemią koronawirusa zachęcamy do zachowania szczególnej roztropności i ostrożności oraz do stosowania norm sanitarnych i wskazań władz kościelnych. Jako ludzie wiary zachęcamy także do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy o uwolnienie świata i naszej Ojczyzny od tego zagrożenia. W naszej bazylice codziennie przed wieczorną Mszą św. w tej intencji odmawiamy dziesiątkę różańca oraz śpiewamy suplikacje.

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu - 22 marca 2020

1. W związku z pandemią koranawirusa zachęcamy do zachowania szczególnej roztropności i ostrożności oraz stosowania norm sanitarnych, a także wskazań władz kościelnych. Jako ludzie wiary zachęcamy także do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy o uwolnienie świata i naszej Ojczyzny od tego zagrożenia. W naszej bazylice codziennie przed wieczorną Mszą św. w tej intencji odmawiamy dziesiątkę różańca oraz śpiewamy suplikacje. Porządek Mszy św. i nabożeństw w niedziele i dni powszednie pozostaje niezmieniony.

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu - 15 marca 2020

1. W związku z pandemią koranawirusa zachęcamy do zachowania szczególnej ostrożności oraz stosowania norm sanitarnych. Jako ludzie wiary zachęcamy także do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy o uwolnienie świata od tego zagrożenia. W naszej bazylice codziennie przed wieczorną Mszą św. będziemy w tej intencji odmawiać dziesiątkę różańca oraz śpiewać suplikacje. Porządek Mszy św. i nabożeństw w niedziele i dni powszednie pozostaje niezmieniony.

Druga Niedziela Wielkiego Postu - 8 marca 2020

1. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych – Drodze Krzyżowej, która odprawiana jest w każdy piątek o godz. 16.15, oraz Gorzkich Żalach, które są odprawiane w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7 Niedziela zwykła - 23 lutego 2020

1. W najbliższą środę, 26 lutego, przeżywać będziemy Środę Popielcową, którą rozpoczynamy Wielki Post - okres 40 dniowej pokuty, przygotowujący do owocnego przeżywania tajemnic paschalnych – męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.