Ogłoszenia parafialne

2 Niedziela zwykła - 17 stycznia 2021 r.

1. Jutro w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Prośmy w prywatnych i wspólnych modlitwach o to, by wszyscy uczniowie Chrystusa podjęli trud dążenia do jedności i w ten sposób wypełnili Jego wolę wyrażoną w modlitwie Arcykapłańskiej: „Proszę Cię Ojcze, aby stanowili jedno”.

Niedziela Chrztu Pańskiego - 10.01.2021r.

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny obchód świąt Bożego Narodzenia. Od jutra w liturgii Kościoła rozpoczyna się okres zwykły. Jednak, zgodnie z polską tradycją, kolędy śpiewać będziemy aż do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego. Do tego czasu pozostaną też w kościele dekoracje bożonarodzeniowe.

2 Niedziela po Bożym Narodzeniu - 3 stycznia 2021 r.

1. W środę przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywaną uroczystością Trzech Króli. Msze św. w naszej bazylice sprawowane będą według porządku niedzielnego.  

Niedziela Świętej Rodziny - 27.12.2020 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 będzie miało miejsce poświęcenie nowej ambonki w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego dzieła.

4 Niedziela adwentu - 20 grudnia 2020 r.

1. W związku z trwającą sytuacją epidemiczną bardzo prosimy o przestrzeganie w naszej świątyni obowiązujących norm sanitarnych, a przede wszystkim prosimy o przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o zachowanie bezpiecznej odległości. Zgodnie z zarządzeniami władz państwowych, biorąc pod uwagę powierzchnię naszej bazyliki, w Mszach św. i nabożeństwach może brać udział każdorazowo do 90 osób.