Ogłoszenia parafialne

1 Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2018

1. Witamy na teranie naszej parafii i we wspólnocie zakonnej dk. Mario Laineza SDS, który od 14 lutego do 13 maja będzie w naszej parafii odbywał praktykę duszpasterską. Życzymy dk. Mario owocnego przeżycia praktyki i dobrego samopoczucia w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej. Dk. Mario pochodzi z Hondurasu i studiował w naszym WSD Salwatorianów w Bagnie. Polecamy go Państwa modlitwie

6 Niedziela zwykła - 11.02.2018

1.    Dzisiejsza, szósta niedziela w ciągu roku zamyka pierwszą część tak zwanego okresu w ciągu roku, która stanowi swoisty pomost pomiędzy okresem Narodzenia Pańskiego a Wielkim Postem. W najbliższą środę, 14 lutego, rozpoczniemy zatem okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli właśnie Wielki Post. W poniedziałek i wtorek na 16.40 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające. Prosimy w sposób szczególny Sodalicję Mariańską i Apostolstwo Modlitwy Mężczyzn.

5 Niedziela zwykła - 04.02.2018

1. Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Tylko w ten sposób możemy stać się świadkami Chrystusa w świecie.

4 Niedziela zwykła - 28.01.2018

1. W dniu 31 stycznia 2013 roku dekretem Ojca Świętego Benedykta XVI kościół nasz został podniesiony do godności bazyliki mniejszej. W tym dniu w naszym kościele można zyskać odpust zupełny. Jest to także dzień dziękczynienia za nasz kościół.

3 Niedziela zwykła - 21.01.2017

1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w najbliższy czwartek, 25 stycznia, w święto Nawrócenia św. Pawła, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia.