Ogłoszenia parafialne

Niedziela Dobrego Pasterza - 22.04.2018

1. W dzisiejszą niedzielę - Dobrego Pasterza - przeżywamy w Kościele Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Bóg zapłać dk. Piotrowi Antoniukowi OFM za posługę słowa.

3 Niedziela Wielkanocna - 15.04.2018

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. We wszystkich diecezjach w Polsce jest obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii!? Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną ale często wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże. Niech Biblia zajmuje naczelne miejsce w naszej rodzinie.

Niedziela Miłosierdzia Bożego - 08.04.2018

 1. Dziś niedziela Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy Bogu za dar miłosierdzia, za dar sakramentu pokuty. Po każdej dzisiejszej Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka na cele Caritasu. Dziś pomoc Kościołowi w Syrii – pomoc dla miasta Aleppo. Nasz parafialny Zespół Caritas udzielił na święta pomocy w formie bonów na zakupy świąteczne w kwocie 3900 zł. Bóg zapłać za ofiary.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - 01.04.2018

1. Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.

Niedziela Palmowa - 25.03.2018


1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Szczegółowy program liturgii Wielkiego Tygodnia i spowiedzi został umieszczony na dużych afiszach znajdujących się w obu przedsionkach kościoła oraz na tablicy ogłoszeń i w biuletynie. Będą również NOCE KONFESJONAŁÓW. Zapraszamy do spowiedzi i na adorację w Ciemnicy i przy Bożym Grobie.