Ogłoszenia parafialne

11 Niedziela zwykła - 13 czerwca 2021 r.

1. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Piotra Wojciechowskiego, salwatorianina, który głosi dziś Słowo Boże i przewodniczyć będzie sumie odpustowej, która odprawiona zostanie o godz. 11.30.

10 Niedziela zwykła - 06 czerwca 2021 r.

1. W czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia tej uroczystości, która była wyrazem naszej wiary w obecność Chrystusa w Eucharystii. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy pod adresem osób, które przygotowały ołtarze na trasie procesji. Dziękujemy Panom niosącym baldachim, dziękujemy Panu Organiście, Paniom z Sodalicji Mariańskiej, służbie liturgicznej i dzieciom sypiącym kwiaty. Dziękujemy Państwu Martynie i Jakubowi za przeprowadzenie transmisji z uroczystości. Za wszelkie dobro składamy stokrotne „Bóg zapłać”. Msze św. w intencji wszystkich przygotowujących ołtarze zostaną odprawione w sobotę, 12 czerwca, o godz. 21.00 w czasie czuwania fatimskiego

9 Niedziela zwykła - 30 maja 2021 r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 23 maja 2021 r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Od jutra w liturgii Kościoła rozpoczyna się okres zwykły. Rozpoczyna go święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 16 maja 2021 r.

1. Wczoraj, w bazylice św. Jana na Lateranie w Rzymie, odbyły się uroczystości beatyfikacyjne Założyciela Salwatorianów, ks. Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Dzieląc się radością z tego wydarzenia i dziękując Panu Bogu za dar życia i świętości bł. ks. Franciszka, zachęcamy do modlitwy przez Jego wstawiennictwo. Obrazki z wizerunkiem Błogosławionego i modlitwą są dostępne przy wyjściach z kościoła. Zachęcamy również do  lektury najnowszego wydania Gościa Niedzielnego, w którym zamieszczony jest artykuł poświęcony Jego postaci, a także opisany cud, jaki dokonał się za Jego wstawiennictwem.