33 Niedziela zwykła - 14 listopada 2021 r.

1. W bieżącym roku, ze względu na stan epidemii, przez osiem wybranych dni w ciągu całego miesiąca listopada, można zyskać odpust zupełny, ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki odpustu to: stan łaski uświęcającej, Komunia św., nawiedzenie cmentarza, modlitwa w intencji zmarłych oraz dowolna modlitwa w intencjach polecanych przez Ojca Świętego. 
       
2. W miesiącu listopadzie, codziennie o godz. 8.00, odprawiane są Msze św. zbiorowe za zmarłych polecanych w wypominkach. W ich intencji modlimy się także każdego dnia w modlitwie różańcowej o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
- w środę, 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
- w czwartek, 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,
- w sobotę, 20 listopada – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
 
4. W przyszłą niedzielę, 21 listopada, przeżywać będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. 
 
5. W przyszłą niedzielę, 21 listopada, na zakończenie nabożeństwa różańcowego, będziemy się modlić także  przez wstawiennictwo bł. Franciszka Jordana, a o godz. 18.00 zostanie odprawiona  Msza św. w intencjach poleconych Jego wstawiennictwu. Zapisane dziękczynienia, prośby i ofiary można składać do skarbony umieszczonej pod popiersiem bł. Franciszka, znajdującym się w kaplicy w lewej nawie kościoła.
 
6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dzisiaj na inwestycje w naszej parafii. 
 
7. Dzisiaj, z racji V Światowego Dnia Ubogich, po każdej Mszy św. prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek przeznaczonych na pomoc najuboższym.
 
8. W zakrystii są do nabycia salwatoriańskie kalendarze misyjne na 2022 rok. Zachęcamy do wsparcia także w ten sposób dzieła misji św. w Kościele.
 
9. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask Bożych w nowym tygodniu, a tym którzy w najbliższych dniach będą obchodzić swoje urodziny i imieniny, składamy również najlepsze życzenia.