34 Niedziela zwykła - 21 listopada 2021 r.

1. W bieżącym roku, ze względu na stan epidemii, przez osiem wybranych dni w ciągu całego miesiąca listopada, można zyskać odpust zupełny, ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki odpustu to: stan łaski uświęcającej, Komunia św., nawiedzenie cmentarza, modlitwa w intencji zmarłych oraz dowolna modlitwa w intencjach polecanych przez Ojca Świętego. 
       
2. W miesiącu listopadzie, codziennie o godz. 8.00, odprawiane są Msze św. zbiorowe za zmarłych polecanych w wypominkach. W ich intencji modlimy się także każdego dnia w modlitwie różańcowej o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
4. Zgodnie z apelem Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, dzisiaj po każdej Mszy św. prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na rzecz pomocy migrantom na polsko-białoruskiej granicy. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce. Za każdy złożony dar składamy z góry serdeczne „Bóg zapłać”. 
 
5. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego.
 
6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.  Rozpoczynamy go od okresu Adwentu, czyli czasu przygotowania do przeżywania radości z narodzin Zbawiciela. 
 
7. Jedną z form dobrego przeżywania czasu adwentu jest uczestnictwo w roratach, które będą odprawiane w naszym kościele, począwszy od 29 listopada, od poniedziałku do piątku, o godz. 18.00. Do uczestnictwa w roratach w szczególny sposób zapraszamy dzieci. Już dziś zwracamy się do rodziców z uprzejmą prośbą o podtrzymanie tego pięknego zwyczaju i prosimy, aby dzieci przynosiły do kościoła zapalone lampiony.
 
8. W zakrystii są do nabycia salwatoriańskie kalendarze misyjne na 2022 rok. Zachęcamy do wsparcia także w ten sposób dzieła misji św. w Kościele.
 
9. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask Bożych w nowym tygodniu, a tym którzy w najbliższych dniach będą obchodzić swoje urodziny i imieniny, składamy również najlepsze życzenia.