1 Niedziela Adwentu - 28 listopada 2021 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Rozpoczynamy go od okresu Adwentu, czyli czasu przygotowania na przyjście Pana i przeżywania radości z Jego narodzenia. 
 
2. Jedną z form dobrego przeżywania czasu adwentu jest uczestnictwo w roratach, które będą odprawiane w naszym kościele od poniedziałku do piątku, o godz. 18.00. Do uczestnictwa w roratach w szczególny sposób zapraszamy dzieci. Zwracamy się do rodziców z uprzejmą prośbą o podtrzymanie tego pięknego zwyczaju i prosimy, aby dzieci przynosiły do kościoła zapalone lampiony.
 
3. W środę o godz. 17.45 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej.
 
4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo w czasie którego modlić się będziemy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zaś w piątek o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 
5. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w piątek, 17 grudnia, od godz. 9.30. 
 
6. We wtorek, 30 listopada, swoje imieniny obchodzić będzie ks. Andrzej z CFD w Trzebini. Solenizant imieninową Mszę św. odprawi o godz. 8.00. Zapraszamy do udziału i modlitwy.
 
7. W okresie adwentu, na zakończenie każdej niedzielnej Mszy św., będziemy poświęcać i rozdawać opłatki wigilijne. W dni powszednie opłatki będą do nabycia w zakrystii.
 
8. Wzorem lat ubiegłych, w okresie adwentu, pragniemy przyjść z pomocą potrzebującym rodzinom, przygotowując dla nich świąteczne paczki. W związku z tym w przyszłą niedzielę obok prezbiterium ustawiona zostanie choinka, na której zawieszone będą symboliczne bombki z bliższym określeniem adresatów. Osoby pragnące włączyć się w tę akcję będziemy prosili o zabranie jednej z nich i przygotowanie upominku. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.
 
9. W zakrystii są do nabycia wigilijne świece Caritas. Zachęcamy do włączenia się również w to dzieło pomocy. 
 
10. W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne na 2022 r. Zachęcamy do wsparcia także w ten sposób dzieła misji św. w Kościele.
 
11. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu i na cały czas rozpoczętego adwentu, a wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.