2 Niedziela Adwentu - 5 grudnia 2021 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. W związku z tym po każdej Mszy św. prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek przeznaczonych na ten cel. Za każdy złożony dar składamy z góry serdeczne „Bóg zapłać”.
 
2. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa  w roratach, które są odprawiane w naszym kościele od poniedziałku do piątku, o godz. 18.00. W szczególny sposób zapraszamy dzieci  i prosimy, aby przynosiły do kościoła zapalone lampiony.
 
3. W środę o godz. 17.45 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej.
 
4. We środę, 8 grudnia, przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu przypada również 140 rocznica założenia Salwatorianów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszego Zgromadzenia, szczególnie w czasie Mszy św. o godz. 18.00.
 
5. W tym miesiącu swoje imieniny przeżywać będą: ks. Tomasz i ks. Marcin. Solenizanci odprawią imieninową Mszę św. w środę, 8 grudnia, o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału i modlitwy.
 
6. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w czwartek, 9 grudnia, po wieczornej Mszy św. w kaplicy fatimskiej.
 
7. W okresie adwentu, na zakończenie każdej niedzielnej Mszy św., poświęcamy i rozdajemy opłatki wigilijne. W dni powszednie opłatki są do nabycia w zakrystii.
 
8. Wzorem lat ubiegłych, w okresie adwentu, pragniemy przyjść z pomocą potrzebującym rodzinom, przygotowując dla nich świąteczne paczki. W związku z tym obok prezbiterium ustawiona została choinka, na której zawieszone są symboliczne bombki z bliższym określeniem adresatów. Osoby pragnące włączyć się w tę akcję prosimy o zabranie jednej z nich, przygotowanie upominku i oznaczenie przygotowanej paczki numerem znajdującym się na bombce. W tym roku prosimy o przygotowanie paczek żywnościowych. Przygotowane paczki prosimy przynosić do zakrystii do dnia 16 grudnia. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.
 
9. W zakrystii są do nabycia wigilijne świece Caritas. Zachęcamy do włączenia się również w to dzieło pomocy. 
 
10. W przyszłą niedzielę, 12 grudnia, w czasie Mszy św. o godz. 11.30, której przewodniczyć będzie Prowincjał Salwatorianów, ks. Józef Figiel, nastąpi wprowadzanie do naszej bazyliki relikwii bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana i bł. Marii od Apostołów. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 
11. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.
 
12. W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne na 2022 r. Zachęcamy do wsparcia także w ten sposób dzieła misji św. w Kościele.
 
13. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu i na cały czas adwentowego przygotowania, a wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.