Niedziela Chrztu Pańskiego - 13.01.2019

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

2. Zakończyliśmy kolędowe odwiedziny duszpasterskie. Składamy słowa wdzięczności za dar wspólnej modlitwy i spotkania w państwa domach. Kapłana przyjęło ok. 77% parafian. Parafia liczy prawie 1890 mieszkańców. Ok. 350 osób to niezdeklarowani i nieidentyfikujący się z Kościołem i parafią. Wszystkim, którzy nas przyjęli, dziękujemy za życzliwe przyjęcie i budujące rozmowy. Bóg zapłać za chrześcijańską postawę w trakcie wizyty. Z serca dziękujemy za złożone ofiary.

3. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się w to dzieło poprzez osobistą modlitwę,

4. Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się w naszej bazylice w przyszłą niedzielę o godz. 18.45. Kolędować będzie zespół KOLENDANOVA. Zapraszamy do wspólnego kolędowania. Szczegóły na plakatach. Organizatorem koncertu jest Trzebińskie Centrum Kultury i nasza bazylika. Serdecznie zapraszamy.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia.