3 Niedziela zwykła - 27.01.2019

 1. W dniu 31 stycznia 2013 roku dekretem Ojca Świętego Benedykta XVI kościół nasz został podniesiony do godności bazyliki mniejszej. W tym dniu w naszym kościele można zyskać odpust zupełny. Jest to także dzień dziękczynienia za nasz kościół.

2. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do wynagrodzenia NSPJ za grzechy swoje i świata. Zapraszamy w tym dniu na Msze św. o godz. 7.00 lub 17.00. W piątek od godz. 7.30 odwiedziny chorych i starszych parafian.

3. Sobotnie Święto Ofiarowania Pańskiego przenosi nas ponownie w klimat Narodzenia Pańskiego. Mamy okazję raz jeszcze spotkać się z naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci Dziecka, aby wybawić nas od panowania grzechu i zła.

4. Z woli papieża św. Jana Pawła II od 1997 roku w to święto w Kościele powszechnym obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Zechciejmy również materialnie wspierać szczególnie zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat. Składka z dnia 2 lutego przeznaczona jest na zakony klauzurowe. Msze św. w naszej bazylice o godz. 7.00 i 17.00. W tym dniu poświęcimy świece – gromnice. Sobotnie święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.

5. Fundacja „Energetyk” działająca przy Elektrowni Siersza prosi o wsparcie w postaci 1% odpisu od podatku. Gorąco prosimy o wsparcie tej fundacji. Można to uczynić wpisując w odpowiednie miejsce rozliczenia podatkowego PIT nr KRS. Szczegóły w biuletynie Echo Bazyliki i na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary.

7. Szanownym Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.