4 Niedziela Adwentu - 22 grudnia 2019

1. Na zakończenie każdej niedzielnej Mszy św. poświęcamy i rozdajemy opłatki wigilijne.

2. W zakrystii są jeszczedo nabycia wigilijne świece Caritas. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło pomocy. 

3. Jutro, o godz. 17.00, zapraszamy na ostanie w tym roku roraty. Dzieci i młodzież prosimy o przyniesienie plansz z naklejonymi obrazkami roratnimi.

4. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi jutro w godzinach 6.30 - 7.00, 10.00 – 12.00 i 16.30 – 17.15, zaś w Wigilię w godzinach 6.30 - 7.00 i 10.00 – 12.00. W czasie świąt okazji do spowiedzi nie będzie.

5. W Wigilię Bożego Narodzenia Msza św. będzie sprawowana tylko o godz. 7.00.

6. Zachęcamy do zachowania tradycyjnie religijnego charakteru wieczerzy wigilijnej. Niech w każdym domu poprzedzi ją odczytanie fragmentu Ewangelii opowiadającego o Narodzeniu Pana Jezusa i dzielnie się opłatkiem. Podtrzymujmy też zwyczaj wspólnego śpiewania kolęd.

7. W Wigilię, o godz. 24.00, zapraszamy do bazyliki na uroczystą Pasterkę.

8. W środę, w Uroczystość Bożego Narodzenia, Msze św. w bazylice będą odprawiane według porządku niedzielnego.

 

9. W czwartek, 26 grudnia, przeżywać będziemy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

10. W niedzielę Świętej Rodziny, 29 grudnia, zapraszamy wszystkich małżonków obchodzących swoje jubileusze – niezależnie od lat wspólnego pożycia – na Mszę św. o godz. 11.30, w czasie której nastąpi obrzęd odnowienia przysięgi małżeńskiej, połączony z indywidualnym błogosławieństwem każdej małżeńskiej pary.

11. Składamy serdeczne podziękowanie panom z Apostolstwa Modlitwy za wszelkie prace wykonane przy kościele przy budowie bożonarodzeniowych dekoracji. Dziękujemy także wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do upiększenia kościoła.

12. Składamy także gorące podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie świątecznych paczek dla potrzebujących. Serdecznie dziękujemy także osobom, które podjęły się trudu dostarczenia upominków do adresatów.

13. Odwiedziny duszpasterskie, czyli kolędę, rozpoczniemy w czwartek, 2 stycznia 2020 r. Szczegółowy plan kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej i zamieszczony na stronie internetowej parafii.

14. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i zapraszamy do uczestnictwa w Pasterce i Mszach św. w czasie świąt.